Trzy olejki na włosy i ciało w produkcie Bioelixire Argan Oil

Produkt Argan Oil od Bioelixire kusi przede wszystkim tym, że można go stosować zarówno na włosy, jak i całe ciało. To kosmetyk o niewielkiej pojemności (50 ml), który jest zamknięty w ciemnej, plastikowej buteleczce wyposażonej w pompkę.

bioelixire-argan-oilBioelixire Argan Oil zawiera trzy naturalne olejki. Prym wiedzie olej arganowy – drogocenny i nieoceniony olej, który ma właściwości ochraniające włosy zarówno przed mechanicznymi uszkodzeniami, jak i przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (czyli gorącym słońcem, mrozem, silnym wiatrem). Olej arganowy zadba również o końcówki włosów, zapewniając im odpowiedni poziom nawilżenia. Potęguje blask i elastyczność włosów.

Olej jojoba – jest bardzo komfortowym olejkiem, bo dobrze odnajduje się na każdym rodzaju włosów. Zapobiegnie przetłuszczaniu się włosom ze wzmożoną produkcją sebum i nawilży te, które są suche i łamliwe. Zlikwiduje kruchość włosów, zadba o ich odnowę komórkową. Świetnie kondycjonuje włosy, pomaga je ułożyć.

Olejek słonecznikowy – jest bardzo często i chętnie dodawany do produktów stylizujących i regenerujących włosy. Przede wszystkim wzmacnia i odżywia włosy oraz zapobiega puszeniu się pukli, a ponadto nadaje im wyjątkowego blasku i miękkości. Olej słonecznikowy spowalnia procesy starzenia się włosów. Sprawia też, że pukle ładniej się układają. Zawiera 70% dobrego kwasu tłuszczowego z grupy omega – 6, który usprawnia procesy zachodzące w komórkach.

Olejek można używać na suche włosy po myciu, jako maskę przed myciem włosów, lub po prostu codziennie wzmacniać suche pukle – co dodatkowo nada im blasku.

Miłą alternatywą jest fakt, że Bioelixire Argan Oil można stosować również do pielęgnacji ciała. Wystarczy wmasować olejek w wilgotną skórę po kąpieli.

Opakowanie jest proste i estetyczne, a pompka działa bez zarzutu. Szkoda tylko, że przy wszechstronności użycia (zarówno włosy, jak i ciało) ma on tak małą pojemność. Nie przeżyje na półce w łazience nawet miesiąca.