Jak odżywi włosy peruwiański olej? Argan Oil, 4 Oils, Intensive Hair Oil

Peruwiański olejek do włosów Argan Oil jest produktem, na który warto zwrócić uwagę. Ma przystępną cenę, piękny zapach i zawiera bogactwo 3 naturalnych olejków i keratynę. Produkt budzi zaufanie również dlatego, że pochodzi z tropikalnego regionu świata, gdzie – przy tak wysokich temperaturach i palącym słońcu- troska o włosy jest podstawą.

argan-oils-4-kativaArgan Oil, 4 Oils, Intensive Hair Oil jest odżywką do włosów, w której skład wchodzą 4 pielęgnacyjne składniki: 3 olejki naturalne i płynna keratyna.

  • Olejek arganowy – chroni włosy przed słońcem i wysokimi temperaturami jak żaden inny olej. Dzięki niemu niestraszne już Ci będzie gorące powietrze suszarki, prostownica czy lokówka. Olej arganowy stanowi ponadto bogactwo witaminy E, która jest zwana witaminą młodości i jest genialnym przeciwutleniaczem. Ponadto olejek arganowy dobrze nabłyszcza włosy.
  • Olej sezamowy to kolejny olejek z dużym stężeniem witaminy E. Dzięki niemu włosy nie będą wypadać, zaczną lepiej się układać, a ich końcówki będą odżywione i silne. Olej sezamowy pomaga odbudować zniszczone włosy- wzmacnia ich strukturę na całej długości. Obfituje w wartościowe dla włosów minerały: magnez, fosfor, wapń. Ich niedobór może powodować szybsze niszczenie włosów, wypadanie, utratę sprężystości, a nawet siwienie.
  • Olejek z siemienia lnianego – bardzo dobrze regeneruje włosy, zadba o zniszczone końcówki włosów i sprawi, że przestaną się rozdwajać.
  • Płynna keratyna – chętnie stosowana w produktach do pielęgnacji włosów. Bardzo dobrze radzi sobie z odbudową włosów, dba o ich objętość, dodaje siły i sprężystości.

Olejki i keratyna są dobrze zbilansowane, co oczywiście zasługuje na pochwałę. Inaczej jest niestety z parafiną- pochodną ropy naftowej. Działa ona komedogennie: używana często zapycha włosy, uniemożliwiając wnikanie dobrych substancji. Ten felerny składnik równoważy na szczęście fakt, że olej nie zawiera szkodliwych soli i siarczanów.

Olejek nie jest wyposażony w pompkę, aplikuje się go, wylewając po prostu produkt na rękę. Jest to nieco kłopotliwe – olejek jest tłusty i łatwo pobrudzić nim odzież, gdy nieopatrznie wyleje się go za dużo. Parafina sprawia, że olej ma dosyć ciężką i tłustą formułę, może przeciążać włosy przetłuszczające się. Najlepiej używać go jako odżywkę przed myciem włosów.