Godny zaufania olej arganowy John Masters Organics 100% Argan Oil

100% Argan Oil to wysokiej jakości olejek arganowy lansowany przez firmę Master Organics. Wydany – jak przystało na naturalny olej- w ciemnej butelce opatrzonej szklaną pipetką.

john-masters-organics-100-argan-oilZa 59 ml olejku musimy sporo zapłacić. Cena może być lekkim szokiem, zwłaszcza że inne dostępne na rynku naturalne oleje są dużo tańsze.

Sprowadzimy Cię na ziemię: jeśli zobaczysz kiedykolwiek w drogerii tani olej arganowy — nigdy już do niej nie wracaj. Oznacza to bowiem, że dostawca tego konkretnego olejku zbija kokosy…no właśnie…prawdopodobnie mieszając olejek arganowy z jakimś innym, dużo tańszym (kokosowy będzie dobrym przykładem). Jest to nie do poznania, zwłaszcza że większość olejków ma bardzo zbliżony do siebie zapach.

Olej arganowy jest drogi, ponieważ potrzeba dziesiątek kilogramów orzechów arganii żelaznej, by wyprodukować jeden, mały litr olejku. To czyni go produktem prestiżowym, zwłaszcza, że jego właściwości pielęgnacyjne są nieocenione.

Olej arganowy zawładnął światem kosmetycznym. I nic dziwnego- wykazuje bowiem silne działanie antyseptyczne, ujędrniające i wygładzające. Walczy z oznakami starzenia się skóry i włosów. Równoważy procesy zachodzące w skórze głowy. Przyniesie ukojenie nawet bardzo wysuszonej skórze, pomoże pozbyć się łupieżu, a włosy przetłuszczające się pozbawi nadmiaru sebum. Zawiera saponinę zmiękczającą włosy i nadającą im zdrowego blasku. Zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami, zredukuje łamliwość, zadba o końcówki pukli. Olej arganowy stanowi bogactwo kwasów tłuszczowych z grupy omega – 6 i omega – 3. Dobre kwasy tłuszczowe dostarczają energii i tlenu do komórek i wspomagają wytrzymałość tkanek. To powoduje zdrowy wzrost włosa, wyrastającego z mocnej i wytrzymałej cebulki.

Olej arganowy John Master Organics jest w 100% czystym naturalnym olejkiem, co oznacza, że można go z powodzeniem stosować zarówno do olejowania włosów, pielęgnowania ich końcówek i kondycjonowania na sucho, jak i do pielęgnacji całego ciała i twarzy. Trzeba mieć wówczas niestety na uwadze, że nasz olejek arganowy o tak małej pojemności skończy się bardzo szybko.